Jak zapewnić sobie czyste powietrze przez cały rok?

Każdy z nas chce przez cały rok oddychać czystym i świeżym powietrzem. Niestety zwłaszcza w miastach znajdują się w nim liczne zanieczyszczenia przyczyniające się do rozwoju wielu schorzeń. Zagraża nam nie tylko smog, ale także pyłki, które doprowadzają do wystąpienia alergii. W powietrzu mogą też być obecne niebezpieczne wirusy, grzyby i kurz. Przebywając w domu czy mieszkaniu, możemy jednak zadbać o zdrowe środowisko do życia dla wszystkich członków rodziny. Pomoże w tym wysokiej jakości oczyszczać powietrza.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Jest to specjalny sprzęt służący do filtrowania powietrza, dzięki któremu możliwa jest eliminacja wszelkich zanieczyszczeń. Takie urządzenie zapewnia nam bardzo dobrą jakość wdychanego powietrza w przestrzeni, w której aktualnie przebywamy. Nadaje się zarówno do domu, jak i miejsca pracy. Skutecznie przechwytuje cząsteczki kurzu, drobnoustroje, smog, pyłki, a nawet zwierzęcą sierść. Szkodliwe cząsteczki osadzają się na filtrze, dzięki czemu nie trafiają do naszych płuc. Co ważne, urządzenie to może mieć też inne funkcje, w zależności od danego modelu. Niektóre produkty jak na przykład Dyson oczyszczacz został wyposażony, w funkcję nawilżania powietrzaInne oferują też możliwość jonizacji. Oczyszczać powietrza może też posiadać bakteriobójczą lampę UV.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczać powietrza filtruje powietrze obecne w pomieszczeniu. Mechanizm jego działania polega na tym, iż jest ono zasysane do sprzętu, gdzie następuje proces filtracji i ewentualnie jonizacji, po czym znowu jest ono kierowane do pomieszczenia. Co ważne, powietrze może przechodzić nawet przez kilka filtrów, w zależności od danego produktu. Każdy filtr natomiast jest w stanie pochłaniać innego rodzaju zanieczyszczenia, od ich najmniejszych do tych większych cząsteczek. W skuteczne filtry HEPA został wyposażony między innymi oczyszczacz powietrza Dyson.

Zalety oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza mają liczne zalety. Taki sprzęt powinien znaleźć się w każdym domu. Produkty te wbrew pozorom polecane są nie tylko alergikom i osobom mającym problemy z układem oddechowym, ale wszystkim tym, którym zależy na oddychaniu zawsze czystym i świeżym powietrzem. Do głównych zalet tego sprzętu zalicza się:

  • skuteczna walka z alergią wziewną- oczyszczacze pozbywają się z powietrza zarodników grzybów, zanieczyszczeń, pyłów zawieszonych, roztoczy, kurzu, pyłków roślin i sierści zwierząt,
  • poprawa jakości powietrza- co działa korzystnie na jakość i długość snu,
  • pochłaniane brzydkiego zapachu dymu tytoniowego, jak i zapachów z kuchni,
  • lepsze dotlenienie organizmu- co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia,
  • wzmocnienie odporności i mniejsze ryzyko chorób wirusowych- powietrze lepszej jakości pomaga na takie dolegliwości jak katar, kaszel i ból gardła,
  • poprawa stopnia poziomu wilgotności- w przypadku modeli z opcją nawilżania,
  • zmniejszone ryzyko migrenowych bólów głowy,
  • skuteczna walka z groźnym formaldehydem- jest niebezpiecznym gazem i może wydobywać się między innymi z nowych mebli, 
  • usprawnienie pracy układu krążeniowo-oddechowego- wysokiej jakości powietrze pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi,
  • mniejsze osadzanie się kurzu i roztoczy na domowych sprzętach i meblach.

Oczyszczacze powietrza są więc znakomitym sposobem na zadbanie o świeże powietrze w domu przez wszystkie pory roku, a tym samym zdrowie swoje i swojej rodziny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem