Sześć najlepszych aplikacji do edycji zdjęć na iPhone

najlepsze aplikacje do edycji zdjęć iPhone MAGNIFIER

Edytory zdjęć to jedne z najpopularniejszych rodzajów aplikacji dostępnych w sklepach z oprogramowaniem. Spośród bardzo szerokiej oferty trudno jednak bywa wybrać aplikację, która rzeczywiście dobrze się sprawdzi. Dlatego też przygotowałem zestaw sześciu najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć na iPhone, które można nabyć w AppStore. 

Aplikacje do edycji zdjęć na iPhone – 6 najlepszych

Lista aplikacji jest wyborem subiektywnym. Układając ją, starałem się uniknąć różnych aplikacji robiących w gruncie rzeczy to samo, lecz przedstawić zarówno wielofunkcyjne kombajny, jak i te wyspecjalizowane w jednej dziedzinie. Większość aplikacji jest płatna – ale to dobrze, ponieważ nie zawierają one agresywnych reklam, a także charakteryzują się wysokim dopracowaniem. Unikałem aplikacji, w których odblokowanie nawet podstawowych funkcji wymaga zakupu abonamentu – wyjątkiem jest VSCO, które jednak sprawdzi się bardzo dobrze również we w pełni darmowej wersji.

Snapseed (darmowa)

Snapseed od Google to prawdziwy kombajn do mobilnej obróbki zdjęć. Aplikacja poza najbardziej podstawowymi funkcjami, takimi jak obracanie, przycinanie, dodawanie bardzo dobrze wykonanych filtrów, ramek, tekstu, winiety, czy zmiany jasności i natężenia kolorów, oferuje także korektę perspektywy, nanoszenie miejscowych zmian, symulację rozmycia tła, podwójną ekspozycję. To oczywiście nie wszystko: bardziej zaawansowanych użytkowników z pewnością ucieszy możliwość edycji plików RAW i praca na krzywych. W aplikacji Snapseed znajdziemy także wyjątkową funkcję Expand / Rozszerz – pozwala ona na swój sposób “powiększyć” zdjęcie dodając do niego elementy, które się na nim nie zmieściły. Funkcja ta oczywiście nie zawsze działa najlepiej, ale efekty jej pracy bywają imponujące.

Snapseed - jaka aplikacja do edycji zdjęć na iPhone?

Aplikacja jest dostępna w AppStore za darmo, nie wymaga abonamentów ani nie wyświetla reklam.

Pobierz Snapseed na iOS

Pixelmator (23,99 zł) 

Pixemator to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji do obróbki zdjęć na iPhone. Jego komputerowa wersja śmiało konkuruje z Photoshopem, ale i wydanie mobilne ma do zaoferowania masę możliwości. Umożliwia pracę na warstwach, edycję zdjęć i grafiki, a także jej tworzenie. Zaawansowane możliwości pracy z kolorem, poziomy i krzywe, funkcje retuszu, korekty balansu bieli, masa efektów… Pixelmator to taki Photoshop w kieszeni z obsługą wielu popularnych formatów plików, w tym oczywiście formatu RAW.

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć iPhone

Aplikacja Pixelmator na iPhone integruje się także z jej pełną wersją na macOS. Świetnie sprawdza się także na iPadzie, szczególnie z wykorzystaniem Apple Pencil, który pozwala rozwinąć skrzydła jej szerokim możliwościom tworzenia grafiki.

Kup Pixelmator na iOS

Anamorphic (23,99 zł)

Ta aplikacja pozwala nadać naszym zdjęciom kinowego wyglądu dzięki szerokim opcjom  pracy z głębią ostrości oraz kolorystyką analogowej taśmy.

Edytor zdjęć iPhone - Anamorphic

Anamorphic pozwala wycisnąć pełnię możliwości z iPhone’ów wyposażonych w podwójny aparat z funkcją trybu portretowego – modeli 8 Plus, X oraz Xs. W aplikacji znajdziemy funkcje rozmycia, kontroli głębi, bokehu, możliwość robienia zdjęć z pełnym podglądem głębi ostrości, kontrolę ogniskowej. Sama nazwa aplikacji – Anamorphic – pochodzi od techniki rejestracji obrazu panoramicznego na taśmach filmowych 35 mm, której charakterystykę aplikacja stara się symulować.

Kup Anamorphic na iOS

VSCO (darmowa)

O ile hype na aplikację VSCO już raczej dawno minął, tak dalej udostępnia ona użytkownikom masę ciekawie wyglądających filtrów w tym takich udających analogową fotografię. Oprócz nich w aplikacji znajdziemy także podstawowe funkcje edycji zdjęć – obracanie i kadrowanie, korekta ekspozycji, wyostrzanie, przejrzystość, saturacja, ton skóry, dodawanie ramek, ziarna i winiety, praca z balansem bieli i kolorami (HSL).

Aplikacje do obróbki i edycji zdjęć iPhone - VSCO

VSCO stawia na funkcje społecznościowe – w aplikacji możemy przeglądać zdjęcia innych użytkowników oraz korzystać z tzw. recept czyli sposobów obróbki. Znajdziemy tam także poradniki pozwalające rozwinąć umiejętności fotograficzne i edycyjne.

Czytaj więcej: Lista ośmiu najlepszych słuchawek Lightning dla iPhone

Aplikacja VSCO jest dostępna w AppStore za darmo, ale aby odblokować pełnię jej możliwości należy wykupić dodatkowy abonament.

Pobierz VSCO na iOS

TouchRetouch (8,99 zł)

TouchRetouch to obecnie najpopularniejsza płatna aplikacja do edycji zdjęć na iOS. Nic dziwnego – ileż razy zdarzyło Ci się, aby na zdjęciu znalazły się niechciane osoby lub obiekty? Aplikacja TouchRetouch ten problem usuwa – dosłownie. Wystarczy zaznaczyć palcem obiekt, który chcemy usunąć, a TouchRetouch usunie go w inteligentny sposób zastępując tłem.

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na iOS iPhone - TouchRetouch

Oczywiście – podobnie, jak funkcja rozszerzania ze Snapseeda, również usuwanie obiektów czasami może nie zadziałać idealnie, w szczególności wówczas, gdy tło jest bardzo różnorodne. Niezmiennie jednak TouchRetouch jest jedną z aplikacji, które zdecydowanie warto mieć.

Kup TouchRetouch na iOS

SKRWT (8,99 zł)

Aplikacja SKRWT służy do korekty perspektywy i szeroko pojętego prostowania zdjęć. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy zdjęciach architektury – przykładowo, robiąc zdjęcie wysokiego budynku stojąc u jego podstawy, na finalnej fotografii budynek przybiera kształt trapezu. Podobnie z rozjeżdżającymi się ścianami budynków, z wypukłym horyzontem. Wynika to z niedoskonałości optycznych obiektywów w naszych smartfonach. SKRWT pozwala więc nadać obiektom na zdjęciach wyglądu zgodnego z rzeczywistością poprzez usunięcie zaburzeń perspektywy.

SRWT - aplikacja do korekty perspektywy, polecane aplikacje do zdjęć iPhone

Do aplikacji można dokupić dwa dodatki: 4PNTS, które zastępuje suwaki możliwością operowania na rogach zdjęcia oraz MRRW służące do tworzenia odbić lustrzanych z poziomą lub pionową osią symetrii.

Warto także zauważyć, że aplikacja SKRWT została stworzona i jest rozwijana przez Polaka – Mateusza Jagielskiego.

Kup SKRWT na iOS

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Brak połączenia z internetem