Lotnisko w Pyrzowicach oddalone jest od centrum Katowic aż o ponad 30 kilometrów. Podróż z ciężkimi bagażami i dziećmi może okazać się zatem niemałym wyzwaniem, a to przecież dopiero jej początek. Warto zatem nie tracić energii jeszcze przed wylotem. Do portu lotniczego można dojechać na kilka sposobów. Powiemy Ci w jaki sposób tam się dostać oraz które rozwiązanie jest najwygodniejsze!

Autobus na lotnisko

Pierwszy sposób jest zdecydowanie najtańszą opcją. Autobusy na lotnisko w Pyrzowicach odjeżdżają nie tylko z dworca kolejowego w Katowicach, ale również z Zabrza, Krakowa czy Częstochowy. Jest ich jednak tylko kilka dziennie. Autobusy dostosowane są do odlotów i przylotów. Z tego względu są one często zatłoczone. Podróż autobusem trwa ok. 40 minut.

Taksówka

Bardziej elastycznym rozwiązaniem jest dojazd na lotnisko taksówką. Koszt za taki transfer wynosi jednak ponad 100 złotych. Należy pamiętać, że ceny różnią się w zależności od korporacji oraz obowiązującej w danym momencie taryfy.

Własny samochód i parking Pyrzowice – najlepsze rozwiązanie!

Na port lotniczy Katowice Airport najlepiej dojechać własnym samochodem. Taka podróż daje zdecydowanie najwięcej komfortu. Nie trzeba umawiać się z taksówkarzem, ani czekać na transfer. Nie ma również potrzeby czasochłonnego szukania autobusu, kupowania na niego biletu oraz dojeżdżania na konkretny przystanek. Dostanie się na lotnisko własnym autem, jest łatwe, gdyż wokół Katowice Airport rozlokowane są specjalne parkingi. Parking Pyrzowice daje możliwość zostawienia samochodu w bezpiecznych warunkach do czasu powrotu z wakacji czy służbowego wyjazdu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając parking? Przede wszystkim na cenę, sposób ochrony oraz odległość od wejścia na lotnisko. Najkorzystniejsze warunki oferuje Parking Flota. Jest on ogrodzony murem, oświetlony, stale monitorowany oraz znajduje się blisko portu lotniczego. Oferuje również korzystne ceny oraz całodobową pomoc w kryzysowych sytuacjach.

Poprzedni artykułIaaS, SaaS, PaaS i inne – rodzaje chmurowych usług
Następny artykułBMW Z3 Coupe – roadster, który postanowił zostać coupe