Jak się przygotować do teleporady online?

teleporada online

Teleporady w związku z panującą pandemią stały się coraz bardziej popularne. Nie brakuje jednak możliwości skorzystania z nich także obecnie. Aby jednak ten telefoniczny kontakt z lekarzem można było uznać za udany, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Teleporada z lekarzem

W związku z panującą pandemią spotykanie się w większym gronie osób wiązało się z ryzykiem zakażenia. Nie inaczej było także w przychodniach i z tego też względu bardzo popularne stały się teleporady. W niektórych placówkach medycznych są one nadal udzielane. Nie ma więc problemu z tym, by bez konieczności wychodzenia z domu i dojazdu do punktu można było z nich skorzystać.

Dzięki teleporadom można było mieć pewność związaną z tym, iż uzyska się niezbędne wsparcie medyczne oraz e receptę online 24h na dobę. Aby jednak tak się stało, nie można zapominać o kilku ważnych kwestiach. Z całą pewnością do tej grupy zalicza się odpowiednie przygotowanie do telefonicznego nawiązania kontaktu z lekarzem danej specjalizacji.

W jaki sposób przygotować się do teleporady online?

Przygotowanie się do teleporady online powinno zacząć się odpowiednio wcześnie. Jeśli ma być to pierwsza porada, dobrze jest zadbać o uszykowanie sobie wszystkich niezbędnych danych. Idealnie sprawdzą się PESEL, miejsce zamieszkania wraz z kodem pocztowym. W napięciu związanym z taką rozmową można zapomnieć o tym, co na pewno doskonale się wie.

Jeśli jest to już kolejna teleporada z lekarzem danej specjalności, zmiana osoby prowadzącej lub też już wcześniej wykonało się niezbędne badania, które okażą się pomocne, nie sposób nie przygotować ich sobie w konkretnym miejscu. Lekarz może poprosić o:

  • przedstawienie wyników danych badań,
  • powiedzenie, które z działań zostały już podjęte,
  • sprawdzenie, czy zmiana w konkretnych wynikach jest korzystna, czy też niekoniecznie.

Nie sposób nie zwrócić uwagi również na to, by w trakcie teleporady być przygotowanym na odpowiedzenie na pytania, które mogą zostać zadane. Fenomenalnie jest zastanowić się nad swoim samopoczuciem, tym, czy nie mają miejsca jakieś nowe objawy. Bardzo ważne jest także poinformowanie lekarza o jakichś nieprzewidzianych objawach, które zauważyło się w ostatnim czasie.

Czy warto korzystać z teleporady?

Przygotowanie się do pierwszej teleporady może wiązać się z większymi emocjami. Tak naprawdę jednak nie ma się czym przejmować, jeśli:

  • przygotuje się poprzednie badania,
  • będzie znało się swoje dane zamieszkania, osobowe i kontaktowe,
  • zastanowi się nad tym, jakie dolegliwości pojawiły się w ostatnim czasie, czy któreś ustały i czy są też takie, które są w trybie ciągłym.

Należy mieć na względzie to, iż lekarzowi także w trakcie teleporady zależy na tym, by nie był to czas stracony dla pacjenta. Zadaniem medyka jest przeprowadzenie wywiadu i zaplanowanie kolejnych działań. Mogą być one związane z przepisaniem skierowania na badania lub też poproszenia o stawienie się osobiście na kolejnej wizycie lekarskiej.

Teleporada jest niekoniecznie szybkim wywiadem medycznym z pacjentem, dzięki któremu ma się pewność związaną z tym, że lekarz podejmie wszelkie działania, dzięki którym rozmowa telefoniczna wniesie coś nowego. Z pewnością może zapytać o to, u kogo wcześniej leczył się dany pacjent, dlaczego zmienił lekarza prowadzącego, jeśli wystąpiła taka sytuacja.

Przygotowanie się do teleporady nie jest trudnym zadaniem, dlatego należy podejść do tego zadania możliwie metodycznie i spokojnie. Zawsze na spokojnie można poprosić o chwilę na zastanowienie się nad odpowiedzią na dane pytanie.

Post sponsorowany.

Total
0
Shares

Brak połączenia z internetem