Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na zakup części samochodowych przez internet. Nic w tym dziwnego – wybór produktów jest ogromny, ceny znacznie niższe i obsługa klienta stoi na coraz wyższym poziomie. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto kupować części przez internet, przeczytaj nasz artykuł. Przekonamy Cię, że to się naprawdę opłaca!

Oszczędność pieniędzy

Części samochodowe w sklepach internetowych są zazwyczaj sporo tańsze niż w punktach stacjonarnych. W zależności od kupowanych produktów, zaoszczędzić można nawet 40% ceny, ale wszystko zależy od wybranego sklepu i potrzebnej części. Często natrafić można również na różnego rodzaju promocje, takie jak rabaty powitalne czy zniżki za zapis na newsletter. Z drugiej strony zakupy online oznaczają konieczność poniesienia kosztów wysyłki. W przypadku większych zakupów lub droższych części zakup przez internet jest nadal opłacalny. Zdarza się też, że wysyłka jest darmowa po przekroczeniu określonej kwoty. Zakup przez internet może być jednak mało korzystny w przypadku niedrogich podzespołów w małych ilościach, np. pojedynczego bezpiecznika, który kosztuje nie więcej niż 1 zł.

Wygodne zakupy o dowolnej porze

Kolejną zaletą zakupów przez internet jest wygoda. Produkty można spokojnie przeglądać, siedząc na własnej kanapie czy czekając na znajomych w kawiarni. Nie trzeba się też martwić godzinami otwarcia, sprawdzać dojazdu czy szukać miejsca postojowego i to bez gwarancji, że potrzebna część jest w ogóle dostępna. Dobre sklepy internetowe, takie jak nocar.pl, podają informacje o czasie dostawy produktów, więc od razu wiadomo, kiedy można się spodziewać kuriera. Czasem towar zostaje dostarczony w niecałe 24 godziny! Aby uniknąć niepotrzebnego dźwigania, w niektórych sytuacjach warto przemyśleć zamówienie części prosto do warsztatu, oczywiście po ustaleniu szczegółów z mechanikiem.

Ogromny wybór

Internet otwiera przed nami dostęp do ogromnej liczby produktów w setkach różnych sklepów. Oznacza to możliwość przebierania w wielu towarach oraz łatwego porównywania cen i kosztów dostawy, co pozwala szybko wybrać najkorzystniejszą ofertę. W ten sposób można znaleźć nawet nietypowe części, których nie opłaca się zamawiać stacjonarnym sklepom motoryzacyjnym. Podczas zakupów online nikt nas nie pospiesza, więc możemy wszystko spokojnie przemyśleć i znika problem presji ze strony sprzedawcy.

Fachowa obsługa klienta

Kiedyś na korzyść sklepów stacjonarnych przemawiała możliwość skorzystania z porady sprzedającego, ale dziś możemy na nią liczyć również kupując online. Dobre sklepy internetowe posiadają dział obsługi klienta, więc wszystkie potrzebne informacje uzyskamy, korzystając z czata lub podczas rozmowy telefonicznej. Opisy produktów w dobrych sklepach obejmują szczegóły techniczne danej części oraz listę modeli samochodów, do których pasuje. Jeśli to nadal za mało, komputer daje nam dostęp do specjalistycznych artykułów czy forów tematycznych.

Pomyłka w trakcie zakupów? Żaden problem

Wiele osób unika sklepów internetowych z obawy przed kupnem niewłaściwych części. Okazuje się jednak, że w tej kwestii zupełnie nie ma się czym martwić. Mimo że zwroty nie są przyjmowane we wszystkich stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych, to każdy produkt zakupiony online, w tym części samochodowe, można oddać w ciągu 14 dni i to bez podawania przyczyny! Koszty przesyłki pokrywa najczęściej nabywca, choć zdarzają się sklepy, w których sprzedający bierze je na siebie.

A co z bezpieczeństwem?

W dzisiejszych czasach zakupy przez internet są bezpieczne, pod warunkiem, że kupujemy z pewnego źródła. Z tego powodu przed opłaceniem zamówienia warto sprawdzić historię sklepu i komentarze wcześniejszych klientów. Jeśli pojawia się wiele negatywnych opinii, najbezpieczniej jest przemyśleć zakupy w innym miejscu. Niestety, wszędzie, gdzie w grę wchodzą pieniądze, zdarzają się oszustwa.

Szukasz sprawdzonego sklepu z częściami, żarówkami, akcesoriami i kosmetykami samochodowymi? Koniecznie odwiedź nocar.pl. Zaufały nam tysiące polskich kierowców!

Materiał powstał we współpracy z nocar.pl