Chrom – na odchudzanie i nie tylko

Powszechnie wiadomo, że chrom zaliczany jest do grupy podstawowych pierwiastków, wymaganych w naszym organizmie do tego, aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie oraz zdrową kondycję. Niemniej jednak warto również dodać, że żaden inny składnik nie jest aż tak mile widziany w procesie odchudzania i pobudzania przemiany materii. W związku z powyższym, na rynku dostępnych jest mnóstwo suplementów diety bazujących w swym składzie właśnie na tytułowym składniku. Co jeszcze można zdziałać w swoim organizmie, stawiając na regularne zażywanie wysokiej jakości chromu?

Cenny mikroelement

Chromium, bowiem tak określa się chrom z języka łacińskiego, kwalifikowany jest do grona pierwiastków śladowych, dlatego też nazywa się go mikroelementem. W praktyce oznacza to, że w organizmie przeciętnego człowieka chromu jest naprawdę niewiele, więc jeśli chcemy, aby wywołał w nas szereg korzyści, obowiązkowo powinniśmy postawić na racjonalną suplementację tym składnikiem. Biorąc ten fakt pod uwagę, podkreślamy istotność dokonywania precyzyjnej selekcji, opierając swój wybór wyłącznie na certyfikowanych produktach najwyższej jakości. Tego rodzaju produkty proponuje między innymi sklepswanson.pl, gdzie można nabyć solidnej klasy produkty z chromem w formie wygodnych w zażywaniu tabletek. Oczywiście nim cokolwiek zaczniemy przyjmować, warto zaznajomić się szczegółowo z uwagami i zaleceniami producenta. Mimo, że chrom posiada mnóstwo wartościowych substancji, jak wszystko – powinien być przyjmowanych z umiarem.

Niższy poziom cukru

Badania medyczne dowiodły, że popularny pierwiastek w postaci chromu, przyjmowany wraz z pożywieniem bądź w wersji kapsułkowego suplementu, umożliwia znaczące zredukowanie poziomu cukru we krwi. Jest to sposób na zabezpieczenie naszego organizmu przed rozwojem groźnej dla niego cukrzycy typu 2. Ponadto, systematyczne i racjonalne „dawkowanie” chromuj przyczynia się do obniżania stężenia glukozy oraz zwiększenia jej tolerancji.

Mniejszy cholesterol

Tak zwanych „zły” cholesterol spędza sen z powiek niejednego Polaka, u którego pojawia się ryzyko rozwoju miażdżycy czy zawału mięśnia sercowego. Ponownie i w tej dziedzinie swoje cenne właściwości wykazuje chrom, który stymuluje proces syntezy kwasów tłuszczowych oraz przyczynia się tym samym do zwiększenia tempa transportu roznoszonych po komórkach aminokwasów. W konsekwencji tego zmniejsza się ilość zbędnego szkodliwego cholesterolu LDL, natomiast zwiększa jednocześnie poziom tak zwanego dobrego cholesterolu HDL.

Lepsza kondycja przy menopauzie

Specjaliści zalecają suplementację chromem kobietom przechodzącym okres menopauzy. Jest to doskonały mikroelement dla pań borykających się z huśtawką emocjonalna, burzą hormonów oraz uczuciami zalewającego gorąca. Chrom pozwala także na zapobieganie powstawaniu osteoporozy, która z kolei atakuje nierzadko właśnie płeć żeńską tuż po menopauzie.

Total
0
Shares

Brak połączenia z internetem